Jak neztrácet věci?

Ztrácení věcí je velmi časté u lidí, kteří moc nevnímají věci, které se okolo dějí, protože dost často za tím je to, že někam člověk odloží danou věc a neví přesně, kam ji vlastně dal. To bývá důvod k tomu, že lidé ztrácí věci. Není to ale jejich chyba, oni si jen nepamatují, kam to dali, protože třeba zapomněli a nějak ani nevnímali, kam to dávají a co s danou věcí dělají. Je také možnost taková, že lidé něco ztratí proto, že si své věci neumí dostatečně hlídat a zapomenou na to, že by si danou věci hlídat měli a jednoduše ji někde nechají zapomenutou a ležet. To je snad ještě horší, než to ztratit jen doma.

klíče

Protože když například peněženku ztratíte někde na veřejnosti, dost možná už ji nikdy nenajdete, protože nějaký člověk vám z ní vybere peníze a zahodí ji zase někde, nebo si ji vezme celou a vyhodí ji doma. Mnohem horší však je to, když vám peněženku někdo vezme a něco udělá s jejími doklady. Když vám lidé vezmou peníze z peněženky, je to ještě v pohodě, ale mnohdy máme v peněžence bohužel i platební kartu a doklady, takže se většinou stává i to, že někdo bohužel využije platební karty a vašeho dokladu. Proto je třeba vše hned zablokovat. Pokud máte problém se ztrácením věcí, tak si pište, kam jste dané věci položili a dali, nebo se snažte pořád na danou věc myslet, abyste ji někde nezapomněli.

peněženka

Velmi efektivní přístup je ten, že když budete něco z batohu nebo kabelky vytahovat, snažte se to tam ihned vrátit, abyste to nestihli nikam položit. Hned tu peněženku vraťte na své místo. Další skvělou radou je to, že byste vše měli dávat jen na jedno místo, tedy například klíče dávejte v rámci kabelky jen do jedné malé kapsičky, abyste si byli jistí, že tam někde musí být. V rámci domova je dávejte třeba na věšák a pokud je nechcete vůbec ztratit, pořiďte si klíčenky na krk, ať se vám klíče opravdu neztratí. Ztrácet věci není nic špatného a není s vámi nic špatně, to se nebojte. Spíše se snažte si na ně dávat více pozor a uvědomit si, že se vám to někdy může vymstít.