Splácení vlastního bydlení

Majetek

Život rozhodně není pouze o materiálních věcech, ovšem neobejdeme se bez nic a zároveň nám můžou dělat opravdu velkou radost. Co se týče těch dražších věcí, tak často se bavíme o autě a bydlení. My se dnes zaměříme na bydlení. Bydlet v nájmu není špatné, protože nemovitost není naše, takže jsem na ni nemuseli vydělávat a kdybychom náhodou třeba vyhořeli, tak sice přijdeme o naše věci, ale nebude nás to mrzet jako naše vlastní nemovitost.

moderní bydlení

Základním problém je, že celou dobu někomu platíme nájem, ale tím nezvyšujeme nijak své nároky na vlastnictví. Znamená to, že v příběhu let zaplatíme třeba stovky tisíc a když nás následně majitel vyhodí, tak nemáme nic. To nám u osobního vlastnictví nehrozí. Navíc si ho opravujeme a vylepšujeme sami tak, aby se nám zde dobře žilo. Kromě toho nemovitosti jsou častou investicí, protože i v době nepříznivé ekonomické situace si drží cenu a v některých lokalitách dokonce roste.

Hypotéka

Když už se k pořízení vlastního bydlení odhodláte, tak musíte rozhodně počítat s tím, že je to jistá zodpovědnost. Částky se totiž pohybují v řádech milionů, a to jen tak lusknutím prstu běžný člověk nevydělá. Zároveň šetřit na bydlení by trvalo dost dlouho a kdybychom s našetřenými penězi nic nedělali, tak by nám jich spoustu sežrala inflace. Proto je mnohdy schůdnější cestou vzít si hypotéku. I zde je zapotřebí mít do začátku našetřeny jisté finance, ale nebývá to zas tak vysoká suma. Zátěž na naši peněženku přijde následně, protože musíme každý měsíc splácet dost tisíc. Splátkový kalendář je nastavitelný, ale doba splácení je omezena, a to často na 30 let.

počítaní financí

Problém nastává u lidí, kteří mají nějaký záznam v rejstříku dlužníků. Pokud jste mezi nimi i Vy, tak rozhodně nemusíte zoufat, že jste odsouzení. Půjčku Vám totiž dá společnost nabízející službu nebankovní americké hypotéky Americkahypoteka. Musíte se však připravit na vyšší splátky a také ručení nějakou nemovitostí.

Vede tudy cesta k úspěchu

Máte skvělí nápad anebo podnikatelský záměr, který si myslíte že by se určitě ujal a myslíte si, že by vás taky mohl živit. No tak hurá. Skvělá práce a teď stačí jen všechno z realizovat. Ale jak? Kam první povedou vaše kroky? No já jsem si 100% jistá, že určitě do banky, kde si budete žádat o finance, abyste svůj byznys vůbec mohli rozjet. Budete určitě potřebovat nějaký materiál a třeba taky místo kde se vaše nápady budou tvořit. No, takže si budete muset zajít do své banky, abyste si mohli zažádat o podnikatelskou hypotéku. Někteří vám řeknou, vždyť jo, podepíšeš pár papírů, něco jim řekneš, odpovíš na otázky, které se vás budou ptát a peníze máš na účtu.

peníze

Bohužel, kdyby to takhle fungovalo, tak je to skvělé. Jenom že takhle to opravdu nefunguje. Ono dostat takovou podnikatelskou hypotéku není jenom tak. Hlavně když budete podnikat sami a jste začínající podnikatel. Ti, kteří už mají nějakou podnikatelskou činnost za sebou, to mají o něco lehčí. Hlavně, když se jim daří a mají z toho nějaké finance. Ale vy jako začínající podnikatel budete mít menší důvěru, tak měř skoro žádnou. Jelikož nemáte žádnou podnikatelskou historii a začínáte úplně od nuly.

peníze

Může se klidně stát, že vám vaše banka a ani žádná jiná hypotéku neposkytne a tím se může všechno změnit. Ano je to nepříjemné zjištění. Ale není všem dnům konec na to abyste nemohli začít podnikat. Vedu tudy i jiná cesta k financím. Možná i o něco lehčí. Takže se vůbec nemusíte o svůj podnikatelský záměr obávat a házet ho do koše. Jedná se tedy sice o nebankovní společnost, ale když toužíte po podnikání a banka vám finanční prostředky neposkytne, tak se vám nebankovní společnost bude ještě hodit. Je jasné, že je to úplně stejný závazek, který byste měli u banky. Tak jak tak, budete muset splácet půjčku, na kterou si musíte myslet.

Podnikání se ne vždy vyplácí

Soukromé podnikání je vždy aspoň do jisté míry onou pověstnou sázkou do loterie. Ten, kdo se mu věnuje, má totiž naději na zbohatnutí nebo aspoň dostatečně spokojený život, jenže je to pořád ještě jenom naděje. A byť tato umírá podle lidové moudrosti jako poslední, někdy se zdá, že už u leckterého podnikatele umřela. Protože leckdo sice podniká, ale nevydělává si dost velké peníze. A nemá nakonec třeba ani na to, aby měl z čeho žít a čím platit výdaje, jež s činností jeho firmy souvisejí. Což je pochopitelně něco, co si nikdo nepřeje. Jenže někdy se s tím nic nenadělá.

eura bankovky

V takové situaci by se to možná dalo ještě napravit, podnikání by bylo pořád ještě možné zachránit, jenže k tomu by byly potřeba peníze na investice, jež ale nejsou k dispozici. A možná jen tak ani nebudou.

A jak si má počínat podnikatel, který chce naprosto samozřejmě svoji firmu zachránit, jenže už na to nemá nezbytné prostředky, jež by do toho investoval? Ten se často musí nevyhnutelně obrátit na některého z poskytovatelů půjček a doufat, že mu ten oslovený takto dočasně finančně vypomůže. Ale to nebývá zase až taková samozřejmost, jak by si to mnozí z nás přáli. Když chce podnikatel získat v nouzi půjčku, musí se v první řadě postarat o to, aby jím oslovený poskytovatel půjček uznal jeho bonitu, tedy nabyl žádoucího dojmu, že bude onen dlužník půjčku splácet. Jinak je tu totiž všechno marné.

rubly bankovky

Ovšem v bankách mívají jejich zaměstnanci obvykle přehnané požadavky, co se kvalit žadatelů týká. A někomu s malými příjmy nebo záznamy v registrech dlužníků nepůjčí. Což pak vede k tomu, že je osudem podobných žadatelů daleko spíše hypotéka bez doložení příjmu, která se získává snáze a u které je jasné od počátku, zda a kolik peněz žadatel dostane.

A jistě uznáte sami, že je lepší zaručit se nemovitostí a vzít si nebankovní hypotéku, než marně doufat v nedosažitelnou bankovní půjčku.

Jak si lze půjčit?

Každý z nás velice dobře ví, jaké přednosti má situace, v níž oplýváme dostatkem peněz. A stejně tak mnozí vědí a ostatní si aspoň dokážou představit, jaké to je, když někdo dost peněz nemá. S penězi můžeme mít cokoliv, co si jenom přejeme, bez nich pak máme smůlu a postrádáme i nepostradatelné věci a služby. A z toho naprosto samozřejmě vyplývá, že je lepší peníze mít, než je nemít.

A tak děláme cokoliv, co jenom dělat můžeme, abychom byli dostatečně finančně zajištění. Děláme ledacos s úmyslem vydělat si tím peníze na svou existenci v dostatečném objemu. A těm šťastnějším z nás se to daří. Na rozdíl od těch, jimž štěstí nepřeje.

cizí mince

Ale peníze jsou potřeba i těm, kdo si jich zrovna dost nevydělali. A když má někdo daleko méně finančních prostředků, než kolik by stály třeba i jen jeho naprosto nezbytné výdaje, musí zkrátka najít nějaký způsob, jak si finančně polepšit. A vzhledem k tomu, že se prací obvykle dost rychle velké peníze nepřivydělají, je často třeba zajímat se i o možnost vzít si půjčku.

Ten, kdo je bonitní, kdo si vydělává velmi slušné peníze a k tomu může být pyšný i na své registry dlužníků, i na další záležitosti týkající se jeho finančních poměrů, to má dobré. Ten může požádat o půjčku prakticky jakoukoliv finanční instituci, která půjčky poskytuje, a může si vybrat takovou půjčku, která nejlépe odpovídá jeho potřebám a možnostem. Na rozdíl od toho, kdo má malé příjmy a záznamy v registrech dlužníků, a tudíž nemá moc na výběr. Pokud si má tedy vůbec ještě z čeho vybírat.

cizí bankovky

Všem, kdo potřebují půjčku, se ale nabízí i jedna možnost, na kterou dosáhnou snadno. A tou je nebankovní hypotéka bez registru. U té uspějí všichni, kdo se za ni zaručí nemovitostí, a mohou si ji vzít všichni, kdo ji zvládnou splácet. Což jsou snadno akceptovatelné podmínky, jimž dokáže vyhovět kdekdo.

A tak mohou mít všichni peněz dost. Byť u půjčky jenom dočasně.

Mám šanci dostat hypotéku?

Jsou lidé, kteří vážně zvažují hypotéku, protože je možné, že díky něčemu takovému se budou moct odstěhovat a bydlet sami. Něco takového je něco, co mnoho lidí potřebuje, protože je to pro ně to nejlepší. Jsou lidé, kteří mají rádi ticho a klid a právě takoví lidé by určitě ocenili, pokud by měli své vlastní bydlení a jakmile by přišli domů z práce, nikdo by se jich na nic neptal. Jsou lidé, kteří něco takového potřebují a je to pochopitelné.

peníze a čas

Jsou lidé, kteří to měli tak, že když chodili do školy, ihned po příchodu domů se jich někdo ptal, jak se měli ve škole, co dělali apod. Je ale jasné, že když člověk něco takového slyší každý den, opravdu z něčeho takového není nadšen. Pokud už dostuduje, pak má radost z toho, že se jej už nikdo na něco takového ptát nebude. Pokud ale budete stále bydlet doma a už budete chodit do práce, pak věřte, že přijde každodenní otázka na to, jak to šlo v práci. I na danou otázku si člověk může udělat odpor a dopadne to tak, že bude doufat, až už konečně bude v důchodovém věku a člověk se ho nebude neustále na něco takového ptát.

Nejideálnější je, pokud člověk opravdu bydlí sám. I kdybyste měli bydlet někde v podnájmu, uvidíte, že konečně budete mít od všeho a od všech klid. Něco takového je něco, co velká spousta lidí vyžaduje a pokud mají tu možnost odejít z domova někam jinam, ihned jdou, protože už potřebují mít své soukromí a skutečně chtějí přijít domů do ticha.

růst peněz

Každý člověk, který si může dovolit jít do podnájmu, by do něj měl jít a to už jen z toho důvodu, že uvidíte, že se vám bude žít daleko lépe. Může se také klidně stát, že i vztahy s lidmi, se kterými jste bydleli, se daleko více zlepší a to už jen proto, že se neuvidíte každý den a nebudete spolu každý den komunikovat. I pokud byste si měli vzít hypotéku, kterou možná dostanete, rozhodně to za to bude stát. To, jestli dostanu hypotéku, byste si měli zjistit tam, kde něco takového poskytují. Jistě vám to sdělí.