Splácení vlastního bydlení

Majetek

Život rozhodně není pouze o materiálních věcech, ovšem neobejdeme se bez nic a zároveň nám můžou dělat opravdu velkou radost. Co se týče těch dražších věcí, tak často se bavíme o autě a bydlení. My se dnes zaměříme na bydlení. Bydlet v nájmu není špatné, protože nemovitost není naše, takže jsem na ni nemuseli vydělávat a kdybychom náhodou třeba vyhořeli, tak sice přijdeme o naše věci, ale nebude nás to mrzet jako naše vlastní nemovitost.

moderní bydlení

Základním problém je, že celou dobu někomu platíme nájem, ale tím nezvyšujeme nijak své nároky na vlastnictví. Znamená to, že v příběhu let zaplatíme třeba stovky tisíc a když nás následně majitel vyhodí, tak nemáme nic. To nám u osobního vlastnictví nehrozí. Navíc si ho opravujeme a vylepšujeme sami tak, aby se nám zde dobře žilo. Kromě toho nemovitosti jsou častou investicí, protože i v době nepříznivé ekonomické situace si drží cenu a v některých lokalitách dokonce roste.

Hypotéka

Když už se k pořízení vlastního bydlení odhodláte, tak musíte rozhodně počítat s tím, že je to jistá zodpovědnost. Částky se totiž pohybují v řádech milionů, a to jen tak lusknutím prstu běžný člověk nevydělá. Zároveň šetřit na bydlení by trvalo dost dlouho a kdybychom s našetřenými penězi nic nedělali, tak by nám jich spoustu sežrala inflace. Proto je mnohdy schůdnější cestou vzít si hypotéku. I zde je zapotřebí mít do začátku našetřeny jisté finance, ale nebývá to zas tak vysoká suma. Zátěž na naši peněženku přijde následně, protože musíme každý měsíc splácet dost tisíc. Splátkový kalendář je nastavitelný, ale doba splácení je omezena, a to často na 30 let.

počítaní financí

Problém nastává u lidí, kteří mají nějaký záznam v rejstříku dlužníků. Pokud jste mezi nimi i Vy, tak rozhodně nemusíte zoufat, že jste odsouzení. Půjčku Vám totiž dá společnost nabízející službu nebankovní americké hypotéky Americkahypoteka. Musíte se však připravit na vyšší splátky a také ručení nějakou nemovitostí.