Plánujete dovolenou?


Možná si říkáte, že do léta je ještě daleko, ale nikdy není brzy začít plánovat dovolenou. Ona totiž dovolená, kterou si vyberete třeba už v lednu má jednu nespornou výhodu, budete si moct vybírat z široké nabídky a nebudete se muset starat o to, jestli v termínu, který se vám hodí, není již destinace zabraná jinými turisty. Vybrat se včas dovolenou má ale i další výhody. Máte tak spoustu času, abyste si pečlivě nachystali vše potřebné na pohodově strávenou dovolenou.

Dovolenou budete možná trávit u moře, takže určitě budete potřebovat plavky. Možná si říkáte, že do léta můžete ještě přibrat, nebo se budete snažit zhubnout, ale ruku na srdce, za pár měsíců se zase tak moc nezměníte, takže plavky si určitě můžete koupit už v únoru nebo v březnu.

brýle

K moři určitě budete potřebovat kvalitní opalovací krémy a poopalovací mléka. Nepodceňujte sílu přímořského sluníčka, protože od moře často pofukuje větřík, který vás ochlazuje, ale večer pocítíte, jakou sílu Slunce má. S tím souvisí i sluneční brýle a k nim pouzdro na brýle dámské luxbryle. Sluneční brýle byste měli mít stále po ruce, protože nejen slunce, ale i písek může váš zrak vážně poškodit.

K moři si nezapomeňte přibalit i nějaké ty nafukovací kruhy nebo pěnovou plovací nudli, které vám poslouží, pokud se budete chtít houpat na vlnách v moři. Nevadí, že už nejste děti, voda je velmi příjemná pro všechny věkové skupiny a zaplavat si kousek do břehu a tam se nechat houpat na vlnách, to je pravý relax. Jen pozor, ať se nevzdálíte od břehu daleko a nemusí pro vás skákat do moře plavčík.

brýle

Vybrat si tu pravou dovolenou už na jaře, to je většinou finančně na stejno, jako čekat na last minute, a výhodou je, že si můžete vybírat sami destinaci, kterou chcete navštívit. Nemusíte čekat, která na vás v létě zbude, protože je pravděpodobné, že ty lepší a luxusnější už budou zadané.