Pracujete v Německu?

Pracovat v Německu se našim občanům vyplatí v mnoha ohledech. Kdo bydlí v blízkosti hranic s Německem, ten často využívá možnosti pracovat za hranicemi. Je to z toho důvodu, že za stejnou práci zde dostanete daleko vyšší mzdu. Nejlepší možnosti mají ti, kteří bydlí u hranic a mohou do práce pár kilometrů denně dojíždět. Za prací do zahraničí ročně jezdí tisíce Čechů, a to i ze vzdálenějších míst. Jsou ochotni zde přes týden pobývat třeba na ubytovně. Je fakt że ze mzdy se vám většinou strhnou peníze za bydlení a něco málo člověk projí, ale stále domů donese daleko větší výplatu než v ČR. A to je hnací motor pro všechny živitele rodiny. Kdo jen trochu může, ten jde za hranice pracovat.

propiska a formulář

Dalším důvodem je ten, že pokud má pár dítě ve společné domácnosti a zároveň jeden z nich pracuje či jinak platí daně v Německu, má nejspíš nárok na místní přídavky na dítě. Jde o druh státní sociální podpory, který je vyplácený německými úřady. Kindergeld https://www.preklady-nemeckeho-jazyka.cz/kindergeld/můžete získat i vy, pokud alespoň jeden z vás v Německu pracuje na plný či částečný úvazek a tím zde odvádí daně. K získání tohoto příspěvku je potřeba kromě splnění podmínek podat žádost na příslušných úřadech.

bankovky eura

Neumíte německy?
Ani lidé pracující v zahraničí často neumí místní řeč. Němčina je těžký jazyk, a pokud se ho někdo neučil už na základní či střední škole a potom se s němčinou nesetkal do doby než začal pracovat v Německu, může to být problém. Navíc úřední menšina je jiná než ta běžná a tak část lidí hledá cestu jak si o přídavky požádat. Je dobré využít služeb tlumočníka nebo překladatele, který se podáváním těchto žádostí zabývá v rámci své práce. Překladatel vám může pomoct vyplnit žádost a přeložit vše co po vás úřady chtějí doložit. Nenechte si utéct přídavky, které vám velmi výrazně pomohou v rodinném rozpočtu.