Ideální bič na vedra


Horká léta jsou v poslední dekádě stále normálnější, což má samozřejmě neblahý vliv na celou řadu lidí. Člověk se během tropických dní hůře soustředí a často je kvůli tomu i nevrlý. To samé však platí i pro zvířata. Hodně může pomoci zvýšený příjem tekutin, avšak jsou zde i jiné způsoby, jak si trochu vylepšit život i v parnech. Jedním ze způsobů je i ventilátor. Ten často dokáže člověku pomoci v těch největších vedrech, a navíc jde o levný přístroj. Problém je, že není zase tak skvělý, jak se říká. Minimálně kvůli tomu, že kolem sebe víří vzduch, což není úplně ideální pro alergiky. Z toho důvodu se jedná hlavně o jednorázovou výpomoc.

Vzduchotechnika

Tou hlavní zbraní vůči šíleným vedrům by měla být hlavně klimatizace Brno Sunus. Je jasné, že oproti klasickému větráku se jedná o mnohem nákladnější přístroj, na druhou stranu je dobré se zmínit o jeho efektivitě, která je jednoznačně lepší. Ovšem má i řadu jiných výhod.

Co se ceny týče, není to zase tak strašné, jak se traduje. Ano, klimatizace se dají pořídit i za docela velké peníze, avšak většinou se jedná o modely určené do velkých prostor, jako jsou haly či zasedací místnosti. Do běžného obýváku či dětského pokoje je možné koupit něco menšího, a hlavně levnějšího. Některé verze jsou dokonce mobilní. Ty ani není nutné instalovat. Stačí je postavit na místo a zapnout. během pár minut dokáží vygenerovat příjemný chládek. Dají se používat nejen doma, ale třeba i na chatkách. Ovšem ne na všech, jelikož i mobilní klimatizace potřebují ke svému chodu elektrický proud a v klasických roubenkách často tato vymoženost chybí. Nicméně nikde není řečeno, že nemůže zaskočit generátor.

Zamilovaný pár

Dobré pro alergiky

Alergie jsou současným prokletím lidstva. Zatímco v dřívějších dobách jich bylo docela málo, dnes se odhaduje, že nějakým typem přecitlivělosti trpí až čtvrtina české populace. I pro takové jedince je klimatizace velice užitečným zařízením. Dokáže totiž efektivně filtrovat prach a pyly zvenčí, což přispívá výrazným způsobem ke kvalitě vzduchu.