Moje technika

Podle mého názoru je technika něco, co nám lidem opravdu hodně usnadňuje život. Vzpomínám si, jak můj otec vždycky říkal, že technika jednoho dne dobude opravdu celý svět. V té době, kdy mi bylo asi osm nebo možná i devět let, tak jsem vůbec nechápala, jak můj otec tohle všechno myslí. Že technika dobude svět? Jak to otec vůbec myslí? Řekla jsem si, že tohle nechám být, protože když tomu nerozumím, tak se do toho ani motat nebudu. Jenomže otec stále ležel v takových odborných knížkách o technice, že mě to docela začalo zajímat. Otec také odebíral různé časopisy, které se právě týkaly techniky anebo dalších technických věcí. Otec také miloval počítače nebo tablety a mobilní telefony.

Nová technika.

Otec také kolikrát snil o tom, že jednoho dne budou automobily úplně všechny na elektřinu. Tohle bylo asi před dvaceti lety, kdy mi tohle otec řekl. A světe div se, a všichni víme, jaká je situace dnes. Dnes už je opravdu plno automobilů, které jsou na elektřinu. Ale kolikrát si říkám, jestli je to vůbec dobré. Jestli je vhodné, že jsou automobily na elektřinu. Když to tak vidím, tak je s elektrickými vozidly opravdu více problémů, než například s benzinovými nebo naftovými vozy. Abych se přiznala, tak ani nevím, jestli já bych měla zrovna zájem o to, abych si pořídila elektromobil. Sice chápu, že elektromobily jsou opravdu vozy nové generace a že se také vyplatí, ale abych se přiznala, já bych se opravdu moc bála. Já mám doma elektrokoloběžku.

Techniku využívám denně.

Je to také opravdu perfektní technický vynález, ale když to tak vezmu, tak se také bojím, aby mi doma nevyhořel dům. Když kolikrát slýchám, že snad každá desátá koloběžka zapojená v elektřině vyhoří, tak si kolikrát říkám, že mám také docela veliký strach. Opravdu nevím, co bych dělala, kdyby mi jednoho dne začala hořet chodba, jenom kvůli tomu, že jsem si tam nechala nabíjet elektrokoloběžku. Podle mého názoru, když se lidé zajímají také o hodně o techniku, tak je to jenom dobře. Protože si myslím, že když se více lidí bude zajímat o techniku, tak to potom také bude samozřejmě dopadat tak, že se vždycky vymyslí něco lepšího a kvalitnějšího. A pokud lidé budou na tohle kašlat a nebudou více se zajímat o techniku, podle mého názoru tu bude jenom smutné. Třeba nás ještě čeká tolik vymožeností a tolik nové techniky, co bychom ani nečekali a uvidíte, že se nám to bude líbit.