Proč je jasmín skvělou rostlinou?

Jasmín známe většinou jako květinu, kterou si můžeme třeba ozdobit dům. Ale věděli jste, že jasmín se už od pradávna používá také v léčitelství? Tato rostlinka nám může totiž nabídnout spoustu zdravotních přínosů. Jedná se keř, který pochází původně z tropických oblastí. Je známý především pro své nádherné květy různých barev, například žlutá, bílá či narůžovělá, které omamně voní a během chvilky provoní široké prostory. Existuje více než 200 druhů jasmínu. Pěstuje se opravdu po celém světě. Pěstovat si ho ale pohodlně můžete i u nás. S jasmínem se často setkáte ve formě jasmínového čaje. Pokud ho budete popíjet pravidelně, může mít na vás velmi blahodárný účinek. Pojďme se podívat, s čím nám může jasmín pomoci.

jasmínový čaj

Afrodiziakum

Možná vás to překvapí, ale je to tak. Jasmín má v sobě složky, které mohou působit jako afrodiziakum. A to především jeho vůně. Není tedy divu, že jasmín je velmi častou složkou různých parfému. Při konzumaci jasmínového čaje zase může dojít k nárůstu sexuálního libida.

Deprese a úzkosti

Pokud máte psychické problémy, cítíte se úzkostní, se špatnou náladou a nevíte co s tím, zkuste do svého pitného režimu zařadit pravidelnou konzumaci jasmínového čaje. Jasmín má totiž v sobě složky, které fungují na lidský mozek jako antidepresivum. Slouží ale spíše ke zmírnění těchto projevů nemoci, rozhodně byste s ním neměli nahrazovat celkovou léčbu, například antidepresiva.

jasmín

Prevence pro cukrovku

Diabetes 2. typu je jedním z nejrozšířenějších chronických onemocnění v České republice. Proto je důležité, zaměřovat se na prevenci proti tomuto onemocnění. Studie ukázali, že jasmín může pomoci s ochranou člověka před diabetem 2. typu. Antioxidanty, které jsou v lístcích jasmínu působí na hladinu cukru v krvi a dokáží ji udržet na přijatelné normě. Jasmínový čaj je tedy ideální pro ty, kteří mají přes den výkyvy hladiny cukru.