Soukromí nade vše i na rekreační chatě


Také patříte k lidem, co si úzkostlivě střeží soukromí, a pobývají kvůli tomu často na chatě, mimo městské aglomerace? Chatové oblasti bývají osídlené pouze místními chataři, a zpravidla jen o víkendech, s výjimkou dovolených, kdy tu lidé tráví více času. Jestliže máte možnost na chatě pobývat třeba i v zimě, budete tu mít více klidu a pohody, než v přelidněném velkoměstě, ovšem mohou se tu vyskytnout některé nepříjemnosti:

rostliny na plotě

Cyklostezky – naše země je cyklotrasami doslova prosycená, najdete je snad v každé vesnici a za každým polem, rybníkem či lesem. Toto je samozřejmě skvělé a cyklistika je sport vhodný pro široké věkové rozpětí, jenže co když vede cyklostezka zrovna za vaší parcelou, odkud je na vás krásný výhled? Nepříjemné je to zejména na terase, kde posedáváte s přáteli, anebo na trávníku, jestliže si tu chcete rozložit deku a slunit se. Je-li vaše partnerka atraktivního vzhledu, a svlékne se tu do plavek, může se snadno stát terčem zvědavců, a ti si ji mohou natáčet na video a pak jej třeba publikovat na sociálních sítích. Zaměřte se tedy na vhodný typ oplocení, například na betonový plot z tenkých panelů, který tomuto jevu učiní přítrž.

betonový plot

Sousedé – někteří sousedé mohou do života vnášet tolik nepříjemností, že by se o tom mohly psát romány na pokračování. Ostatně, snadno se o tom přesvědčíte například u některých českých filmů, třeba u známých komedií „Zítra to roztočíme, drahoušku“ anebo „Co je doma, to se počítá, pánové“. Nepříjemní sousedé na chatě vás však nemusí tolik „vzrušovat“, pokud si pozemek oplotíte betonovým plotem v Plzni. Můžete jít až do výšky 250 cm, a to je již poměrně bezpečná vzdálenost, odkud vás sousedé nebudou mít stále „na mušce“. Leda, že by si pořídili periskop, ale toho byste si zajisté všimli, a navíc se jedná pouze o vizuální cíl, bez možnosti slovního útoku.