Potřebujeme přestěhovat jen ty nejtěžší věci

Stěhovací služby mohou mít mnoho podob, závislých na množství stěhovaných předmětů, na jejich velikosti, tvaru a hmotnosti, a pochopitelně také na ujeté vzdálenosti. Kdo se stěhuje na druhý konec republiky, obvykle poptává komplexní službu stěhování na klíč, ovšem jsou i případy, kde lidé potřebují zajistit pouze stěhování v Praze 14 stehovani-mamut.cz o několik ulic či domovních bloků dál, a to v takové podobě, kdy je zapotřebí převézt pouze ty nejtěžší předměty. Jak takové stěhování může probíhat?

svinutý koberec na podlaze

Balení věcí a jejich odvoz si zajistíte sami – mnoho lidí si v případě kratšího stěhování dokáže poradit s balením většiny drobností do krabic. Krabice by měly mít ovšem menší velikost a celkovou hmotnost nákladu mezi deseti a třinácti kilogramy, aby je mohly přenášet i ženy nebo starší děti. Krabice odvezete pohodlně i na zadním sedadle nebo v zavazadlovém prostoru vašeho auta.

kartonová krabice na stěhování

V bytě zůstanou koberce, chladnička, pračka, rozkládací pohovka – to, co se do auta nevejde, a je těžší a objemnější, odložte „bokem“ a přenechejte stěhovákům. Ti si snadno poradí a převezou vše během pár hodin či desítek minut. Problematické bývají zejména velké metrážové či kusové koberce, velkoplošné televizory, chladničky, mrazáky, automatické pračky, sušičky a také rozkládací nerozebíratelné pohovky.

A co ostatní nábytek – nakonec jsme si nechali úvahu o nábytku. Pokud je nerozebíratelný, jako pohovka, a jedná se například o starožitné skříně, postele, komody, divany či stoly, pak je opět svěřte stěhovákům. Ovšem moderní nábytek je obvykle rozebíratelný, a ten by se měl přestěhovat v rozloženém stavu kvůli prevenci před nebezpečím poškození spojovacích dílů. Nábytek si můžete rozebrat sami, ale existuje i možnost, pokud si na to netroufáte, nemáte potřebnou fyzičku, nářadí nebo čas, oslovit stěhovací firmu, která demontáže a montáže nábytku provádí běžně.