Tipy na balení při stěhování


Stěhování jednou zažije snad každý z nás. Stěhujeme se z různých důvodů. Chceme se osamostatnit, rozrůstá se naše rodina, stěhujeme se kvůli práci, partnerům, nebo se stěhujeme do menšího, když jdeme do důchodu. I když se ve většině případů při stěhování těšíme na nové místo, nemůžeme popřít, že se také většinou jedná o stresující záležitost, která vyžaduje spoustu času, trpělivosti a dobrou organizaci.

Podívejte se, jak se pustit do balení.

krabice

Před balením vytřiďte nepotřebné věci. Než se vůbec pustíte do balení, projděte si všechny skříně, šuplíky a místa, kde odkládáte věci a začněte třídit. Uvidíte, že u některých věcí se rozhodnete, že ty s vámi do nového domova rozhodně nemusí. Tím, že vytřídíte staré oblečení, různé dekorace do domácnosti či hračky po vašich dětech si můžete ušetřit několik krabic, které byste museli sebou brát. Nepotřebné věci můžete zkusit prodat na internetu a přivydělat si i nějakou tu korunu.

Když začnete balit, balte své věci po místnostech. Usnadní vám to nesmírně pozdější vybalování. Pokud budete míchat dohromady věci z kuchyně, koupelny a ložnice, bude pro vás vybalování hotovou katastrofou. Snažte se proto balit co nejvíce organizovaně, například své oblečení do jedné krabice, partnerovo do druhé, oblečení dětí do třetí a podobně.

balení

Všechny zabalené krabice si důkladně popište a označte. Mějte vždy po ruce fixy a štítky, kterými můžete krabice označit. I když třeba nemáte všechny krabice stejné a myslíte si, že na místě snadno odhadnete, v které je co, věřte, že tomu tak nebude. Pokud se stěhujete do domu s patry, napište si na krabice i patro, do kterého bude patřit. Ušetří vám to několik cest po schodech nahoru a dolů.

Pokud si chcete vaše stěhování opravdu usnadnit, nechte si raději pomoci od profesionální firmy, například stěhování Praha Odnesto.cz.