Věda a historie


Je skvělé, že kolem sebe máme opravdu hodně vědců, kteří se o nás starají a starají se nejenom o nás, jako o lidi a lidstvo, ale také o planetu. A také všechno zkoumají. Třeba si vezměte například archeology. Archeologové se zajímají o to, co bylo dříve. A povím vám, že archeologie mě opravdu hodně baví, i když mám tedy jenom výuční obor a já jsem kuchař a číšník. Tak archeologie mě opravdu hodně baví, a to včetně dinosaurů. Doma mám několik encyklopedií a také odborných knih, které pojednávají o dinosaurech a o archeologii, třeba takový starověký Egypt anebo Máyové.

Velký brachiosaurus.

Anebo Aztékové. Tohle všechno mě zajímá a jsem ráda, že tohle zajímá i mou maminku. Takže vždycky, když je třeba nějaká nová kniha anebo nějaký nový pořad o Aztécích nebo Máyů anebo o Egyptě, tak vždycky se na to koukáme spolu anebo potom všechno probíráme. Také je hodně lidí, kteří se zajímají o vědu a může to být úplně něco jiného. Třeba někdo se také zajímá o zvířata. Třeba můj kamarád, tak ten se zase zajímá o mořské ryby. Má doma také mořské akvárium a má tam mořské rybičky. Voda prý musí být opravdu hodně daná, taková, že je to přísné na pořízení a musí úplně napodobovat mořské biomy.

Dinosauři jsou úplně boží!

Říkal, že za takové středně velké akvárko se speciálním vybavením a rybičkami dal sedmnáct tisíc korun. Byla jsem opravdu v šoku, vždyť to akvárko je jenom tak padesát centimetrů dlouhé. Je to opravdu šok, ale když ho tohle zajímá a baví ho to, tak proč ne? Někdo dokonce dá i za papírového psa šedesát tisíc korun. Je to prostě pes s průkazem původu, někdo se o to zajímá a čte o tom různé knihy. Tohle je prostě věda. Každý člověk má něco, co ho zajímá. Také si o tom zjišťuje hodně informací a chce si o tom číst. Nebo se na to také dívá v televizi. Abych pravdu řekla, tak je hodně lidí, kteří mají rádi různé pořady anebo knihy a časopisy. A já také odebírám odborné časopisy.