Akvaristika je úžasný koníček, který dokáže zabavit celou rodinu, a zároveň umožní lidem lépe chápat, co je to biotop. Udržet akvárium v optimálním chodu je sice snadné, ale jen pro toho, kdo rozumí tomu, co dělá. To znamená, že každý začínající akvarista by měl pracovat pod dohledem někoho zkušeného, a postupně získávat zejména teoretické znalosti. I když praxe je samozřejmě příjemnější. Akvaristé potřebují ke své práci řadu pomůcek, a mezi nimi tu najdou uplatnění i zip sáčky 2 pack. Vyrábí se z polyetylenu a vzhledem k tomu, že jde o zdravotně nezávadný plast, lze jej využít i pro citlivé prostředí akvarijních ryb i rostlin.
Stříháme a přesazujeme akvarijní rostliny – pokud se vám rozmnoží akvarijní rostliny natolik, že se z akvária stane džungle (což je samozřejmě na jednu stranu dobře, protože je to známka, že vám tu nebují vodní řasy, a že rostliny dostávají potřebné živiny), pak můžete některé druhy rostlin zastřihávat a jiné odebírat ve formě kořenících výhonků. Ty pak umístíte do sáčku se zipem, který naplníte vodou a uzavřete, a následně s ním můžete putovat do akvaristické prodejny nebo ke kamarádovi, a o své štěstí se podělit s někým dalším.
Hnojiva pro rostliny – některá sypká hnojiva, případně i tekutá, lze dlouhodobě pohodlně skladovat právě v zip sáčcích. Uzavírací mechanismus je natolik pevný, že nepropustí dovnitř ani ven tekutinu nebo plyny, a tak máte vše bezpečně pod kontrolou. Sáčky jsou navíc lehké a dobře skladné, na rozdíl od různých sklenic a dóz.
Chov a odchov ryb – když odchováte rybky, můžete je taktéž, jako rostliny, někomu darovat nebo prodávat. A opět se tu uplatní sáčky se zipem. Vhodné je pak sáček ještě pro jistotu přebalit větším sáčkem, a ten zatavit nebo zauzlovat, aby se uzavírací mechanismus násilím neotevřel. Akvarijní rybky doporučujeme v uzavřených sáčcích přepravovat ve větší krabici vystlané polystyrenem, nebo přímo ve speciálním polystyrenovém akvaboxu. A pokud chcete být opravdu pečliví, před uzavřením sáčku jej nafoukněte čistým kyslíkem z tlakové láhve.