Colours of Ostrava 2023

Už od roku 2002 ožívá v oblasti Dolních Vítkovic, bývalém areálu hutí a železáren, hudbou. A nejen jí. Na otevřených i krytých scénách zároveň probíhají divadelní představení, diskuze a filmy. Rovněž milovníci výtvarných aktivit se mohou zúčastnit zajímavých workshopů. A pokud si nechtějí návštěvníci nechat ujít doprovodný program, který se uskuteční v Multifunkční aule Gong, mohou si zajistit už dopředu místenku. Stejně tak na šestý ročník mezinárodního diskuzního fóra Meltingpot. Na kterém se na deseti scénách vystřídají dvě stovky řečníků z různých oblastí společenského života.

Colours of Ostrava

Do Ostravy se sjede téměř 70 zahraničních kapel ze třiceti zemí světa. Od Austrálie, přes Alžírsko či Japonsko po USA a Velkou Británii. Rovněž šíře žánrů je obrovská. Rock, pop, klasika punk, jazz, soul, hip hop. Jednou z nejočekávanějších kapel je americká skupina One Republic. V čele se zpěvákem a rovněž autorem mnoha skladeb Ryanem Tedderem. Tvůrce soundtracku k filmu Top Gun – Maverick. Stejně tak poprvé na festivalu vystoupí devatnácti členná sestava hudebníků a tanečníků z Nigerie. V čele se zpěvákem Burna Boy, držitelem Grammy a mnoha dalších ocení. Rovněž závěrečná narozeninová party slibuje hudební zážitek. Purple Disco Machine v produkci DJ, který je dokonce nositelem Grammy v letošním roce.

Koncert

Návštěvníci se mohou těšit i na české kapely. Kterých během čtyř dnů vystoupí čtyři desítky. Se svými známými a oblíbenými interprety. Ať už Ben Cristovao či Ewa Farna. Vypsaná fixa, Monkey Busines, Lenka Dusilová se svým bandem, skupina Zrní a Vlasta Redl a AG Flek je jenom malá část vystupujících umělců na dvacátém ročníku Colours of Ostrava. Ideálním řešení pro návštěvníky je zakoupení permanentky. Která umožní navštívit všechny koncerty dle vlastního výběru. O občerstvení je po celou dobu postaráno. Množství stánků nabízí velké množství specialit. A pro všechny, kteří se sjedou na festival je připraveno stanové městečko. Ve kterém je cenově dostupné ubytování i pro studenti.