Pozvěte si úklidovou firmu po převzetí nemovitosti

Dědictví – znáte film z počátku devadesátých let s Bolkem Polívkou s názvem „Dědictví aneb Kurvahošiguttentag“? Tento úsměvný snímek vám možná připomene situaci, jestliže zdědíte po příbuzných nějakou nemovitost. Dědictví je sice fajn, ale ne vždy to přináší takovou radost, že byste se z ní svíjeli blažeností v křesle. Kupříkladu, pokud jde-li o zanedbaný byt či dům nebo chatu, kterou je zapotřebí nejprve vyklidit a pak pořádně uklidit. Nemusí jít vysloveně o objekt zralý k rekonstrukci, někdy skutečně postačí uvést jej do obyvatelného stavu, a k tomu je vhodné přizvat si úklidovou firmu – specialisty na úklid a dezinfekci. V domě může být spousta mastného prachu a zašlých nečistot, s nimiž si amatéři nemusí vědět rady.

úklid bytu

Pronájem bytu – pronajímáte byt a zjistili jste, že váš nájemník je narkoman, anebo alkoholik zralý na léčebný pobyt v patřičném sanatoriu? Tím vás nenabádáme k nějakému zvěrstvu, jednejte s ním jako rovný s rovným, dodržujte zákon a lidská práva a buďte ohleduplní a snažte se mu vyjít vstříc, aby si mohl sjednat ubytování v ubytovně nebo v jiném pronájmu. Pokud to dobře dopadne pro obě strany, bude to velká výhra, ale počítejte s tím, že po nájemníkovi zůstane byt značně znečištěný – takový člověk ani není v tomto stavu schopen byt uklidit.

kontakt s alkoholem

Pověřte tím opět úklidovou firmu Modrý žralok, a zda nájemníkovi přičtete náklady za úklid na jeho vrub, je na vás. Každopádně úklid specializovanou firmou je výhodný v tom, že se vyhnete nepříjemnostem kontaktu s nebezpečnými látkami či mikroorganismy. Úklid bude ale důkladný, dezinfekce byt uvede do původního stavu a nebudou v něm ani stopy po vaší předchozí zkušenosti. Pro vás je to ale varování být pozorní při pronajímání objektů a někteří lidé dokonce od budoucích pronájmů upustí a byt přenechají příbuzným, anebo jej prodají.